تبلیغات
آموزش روابط زناشویی - سوالات شایع در مورد بارداری (آقایان و خانمها هر دو بخوانند!)

امروز:

سوالات شایع در مورد بارداری (آقایان و خانمها هر دو بخوانند!)

سوالات شایع در مورد بارداری (آقایان و خانمها هر دو بخوانند!)

یکی از شایعترین سوالاتی که از من می شود در مورد روابطی که افراد داشته اند و احتمال بارداری در این روابط است. علیرغم اینکه بارها در سایت توضیحات لازم را داده ام و در این زمینه مطالب مفصلی وجود دارد و دوستان از سر کم لطفی بدون مطالعه این مطالب، باز سوال می پرسند لازم دیدم در این مطلب کلیه این سوالات را یکجا جواب گویم تا انشا الله دیگر در این زمینه سوالی ایمیل نشود.

خانمها دوره ای دارند به نام پریود یا عادت ماهانه که این دوره با خونریزی قاعدگی شروع می شود و تا خونریزی بعدی ادامه می یابد. در واقع شروع دوره با اولین روز شروع خونریزی  است و آخرین روز ان نیز روز قبل از شروع خونریزی دوره بعد می باشد. بطور معمول این دوره ۲۸ روز طول می کشد ولی در افراد مختلف بین ۲۶ تا ۳۵ روز می تواند متفاوت باشد. البته برخی افراد دوره های نا منظم دارند و ممکن است تاچند ماه خونریزی نداشته باشند اما در کسانی که نظم دارند این دوره ها معمولا بین ۲۶ تا ۳۵ روز نوسان دارد و تکرار می شود. وقتی دوره ها نظم مشخصی دارد مثلا هر ۳۰ روز یا هر ۳۳ روز یا هر ۲۷ روز یکبار اتفاق می افتد به ان دوره منظم اطلاق می شود و اگر طول دوره ها  با هم متفاوت باشد مثلا یک دوره ۲۶ روز و دوره بعدی ۳۵ روز باشد نامنظم محسوب می گردد.

در هر دوره یک تخمک و در یک روز آزاد می شود و تا ۲۴ ساعت این تخمک زنده است و قابلیت باروری دارد. آزاد شدن تخمک از تخمدان ، تخمک گذاری نامیده می شود. در همه زنان فاصله تخمک گذاری تا وقوع پریود یا خونریزی عادت ماهانه بعدی ۱۴ روز می باشد. و این زمان تغییر ندارد و در همه زنان چه با قاعدگی منظم و چه قاعدگی نامنظم تقریبا ثابت است. تفاوت طول دوره ها به زمان شروع خونریزی تا تخمک گذاری همان دوره بر می گردد. مثلا یک خانم که دوره ۳۳ روزه دارد روز ۱۹ دوره روز تخمک گذاری او محسوب می شود و یک خانم که دوره ۲۶ روزه دارد روز ۱۲ دوره روز تخمک گذاری او محسوب می شود. در واقع  فاصله روزی که خونریزی شروع می شود تا روز تخمک گذاری  همان دوره می تواند متغیر باشد و کم و زیاد شود ولی از روز تخمک گذاری تا روز شروع خونریزی دوره بعدی بصورت ثابت ۱۴ روز می باشد. با توجه به اینکه احتمال زنده ماندن تخمک ۲۴ ساعت می باشد و احتمال جابجایی تخمک گذاری نیز ۲۴ ساعت یا یک روز می باشد و از سوی دیگر احتمال زنده ماندن اسپرم مرد در مجرای تناسلی زن ۴۸ ساعت می باشد میتوان محدوده ای را برای وقوع بارداری پیش بینی نمود. این محدوده از  ۱۸ روز مانده تا پریود بعدی به مدت یک هفته می باشد. یعنی در خانمی که دوره های ۲۸ روزه دارد از روز ۱۰ تا روز ۱۷ احتمال بارداری وجود دارد و خارج از این زمان احتمال بارداری به هیچ وجه نیست. یا در خانمی که دوره ۳۳ روزه دارد از روز ۱۵ تا ۲۲ دوره ، احتمال بارداری هست و خارج از این زمان احتمال بارداری نمی باشد.

در واقع بارداری فقط در همین محدوده یک هفته ای امکان پذیر است و خارج از این دوره حتی اگر منی داخل مجرا بریزد احتمال بارداری به هیچ وجه نمی باشد. برای وقوع بارداری باید مایع منی مرد که حاوی اسپرم فراوان می باشد روی دهانه مجرای تناسلی زن یا داخل مجرای تناسلی زن بریزد. اسپرم به دلیل حرکت جهشی دم به داخل مجرا و رحم پیشروی می کند و داخل مجرا می رود. اما سوال می شود که اگر منی داخل مقعد ریخته شود یا داخل دهان یا روی ران یا شکم  و یا خورده شود آیا احتمال بارداری وجود دارد که باید بگویم خیر در چنین شرایطی احتمال بارداری نمی باشد. بارداری فقط در صورتی رخ می دهد که در همین دوره یک هفته ای منی روی دهانه مجرا یا داخل ان تخلیه شود.

یکی از سوالاتی که می پرسند احتمال بارداری در دوره عادت ماهانه است که باید بگویم در دوره عادت ماهانه (روزهایی که خونریزی قاعدگی اتفاق می افتد)  احتمال بارداری به هیچ وجه نمی باشد.

سوال دیگری که پرسیده می شود در مورد مایع پیش از منی مرد می باشد. قبلا نیز گفته ام و باز هم تاکید می کنم مایع پیش از منی مرد که شفاف و کمی لزج می باشد قدرت باروری ندارد و ایجاد بارداری نمی نماید.

سوال دیگر در مورد پرده بکارت و ممانعت ان از بارداری می باشد که باید بگویم وسط پرده بکارت سوراخ می باشد که خون عادت ماهانه از آن خارج می شود و پرده یک سد یا مانع محسوب نمی شود و اگر در دختر باکره مایع منی روی  پرده یا دهانه مجرا بریزد باز احتمال بارداری وجود دارد و پرده ممانعت از بارداری نمی نماید.

در خارج از دوره احتمالی برای بارداری و همچنین زمان قاعدگی اگر رابطه ای صورت گیرد نیاز به پیشگیری اورژانسی ندارد. متاسفانه افراد برای اطمینان از عدم بارداری بدون دلیل مشخص اقدام به مصرف قرص برای پیشگیری اورژانسی می کنند و از عوارض ان آگاه نیستند که باید تاکید کنم خارج از دوره احتمالی حتی اگر منی داخل مجرا بریزد نیاز به مصرف قرص به روش اورزانسی به هیچ وجه نمی باشد. تاکید می کنم نیاز به مصرف قرص نمی باشد.

روش اورژانسی هر سه ماه یکبار بیشتر نباید مصرف شود. چون باعث ایجاد بی نظمی در دوره عادت ماهانه می شود و کارایی مناسبی نخواهد داشت. اگر تعداد روابط بیش از این فاصله است باید از روشهای دیگر پیشگیری از بارداری استفاده شود. تاکید می کنم روشهای دیگر پیشگیری از بارداری باید مورد استفاده قرار گیرد.

وقتی تماس فقط با پیشاب است و منی اصلا روی آلت تناسلی زن نریخته یا داخل مجرا تخلیه نشده است به هیچ وجه نیاز به استفاده از روش پیشگیری از بارداری اورژانسی  نمی باشد. تاکید می کنم نیاز نمی باشد.

علت این تاکیدات سوالات زیادی است که در این موارد پرسیده میشود و علیرغم بیان مطلب باز اقدام به رفتاری غیر ضروری می کنند که باعث به هم خوردن نظم دوره عادت ماهانه می شود و هم خودشان عذاب می کشند و هم با تماسهای بی موقع و سوالات بی دلیل  فرصت نوشتن مطالب جدید و پاسخگویی به سوالات ضروری را از  من و سایر مخاطبین می گیرند.

وقتی در محدوده احتمالی بارداری قرص به روش اورژانسی استفاده شود بین ۳ روز تا یک هفته بعد از مصرف قرص و گاها تا ده روز بعد از مصرف ان خونریزی یا لکه بینی رخ می دهد. خارج از این دوره  که نیازی به مصرف این قرص ها نیست اگر ممصرف شود احتمال  عدم وقوع خونریزی می باشد.

پیشگیری از بارداری در روش اورژانسی با سه نوع قرص صورت می گیرد. اگر قرص ال دی مصرف شود باید در فاصله ۷۲ ساعت بعد از رابطه مشکوک ۴ عدد قرص ال دی با هم خورده شود و بعد از ۱۲ ساعت از مصرف ۴ قرص اول ۴ قرص دیگر مجددا مصرف شود. حالت تهوع شدید،

اگر قرص اچ دی مصرف شود باید در فاصله ۷۲ ساعت از رابطه مشکوک ۲ عدد قرص اچ دی با هم خورده شود و به فاصله ۱۲ ساعت بعد دو عدد دیگر قرص اچ دی همزمان مصرف شود.

اگر قرص لونژیل یا لوونورژسترول مصرف شود باید یک عدد در فاصله ۷۲ ساعت بعد از رابطه مشکوک مصرف شود و به فاصله ۱۲ ساعت بعد یک عدد دیگر نیز خورده شود. یا می توان فقط دو عدد قرص در فاصله ۷۲ ساعت بعد از رابطه مشکوک با هم خورد.

اگر از رابطه مشکوک بیش از ۷۲ ساعت گذشته باشد خوردن قرص هیچ کمکی به فرد نمی کند و فرد به هیچ وجه نباید مصرف نماید. تاکید می کنم به هیچ وجه نباید مصرف نماید.

دل درد و دل پیچه و درد زیر شکم از عوارض شایع مصرف قرصها می باشد. ضمن اینکه نظم دوره به هم خورده و پریود در موعد خود اتفاق نخواهد افتاد. و ممکن است زودتر یا با تاخیر اتفاق افتد.

استرس شدید باعث به هم خوردن نظم عادت ماهانه و جابجایی زمان پریود می شود لذا تاخیر در پریود در صورت داشتن استرس طبیعی است. مصرف قرص یا زدن آمپول برای جلو انداختن پریود کار غلط و نادرستی می باشد و نباید انجام شود. تاکید می کنم نباید انجام شود. داشتن صبر و ارامش بهترین کار می باشد و به هیچ وجه نباید دارویی مصرف شود تا برای رفع استرس پریود صورت گیرد.

بارداری تا بیست روز بعد از رابطه با هیچ ازمایشی قابل تایید نیست و استفاده از بیبی چک یا استفاده از آزمایش خون قبل از بیست روز دارای اطمینان نیست و ضرورتی ندارد.

در صورتیکه پریود طبق روال همیشه اتفاق افتد بارداری منتفی است و احتمال بارداری به هیچ وجه نمی باشد. در حاملگی پریود به روال همیشگی و با همان شدت  اتفاق نمی افتد.

اینکه در بعضی سایتها  نوشته اند علیرغم پریود فرد باردار بوده صحیح نیست. ممکن است فرد باردار در زمان عادت ماهانه لکه بینی پیدا کند ولی پریود اتفاق نمی افتد.

بارداری علامت مشخصه ای که بتوان از روی ان وقوعش را تایید کرد تا ماه دوم بارداری ندارد. حالت تهوع درد زیر شکم یا احساس نبض در شکم یا احساس حرکت جنین در شکم در دو ماه اول بارداری وجود ندارد و نشانه بارداری نمی باشد.

سونوگرافی از روی شکم در هفته هفتم بارداری را تشخیص می دهد و سونوگرافی از طریق مجرا نیز در هفته ۵ بارداری را تشخیص می دهد و قبل از ان احتمال تشخیص بارداری از طریق سونوگرافی نمی باشد و نیازی هم به انجام آن نیست.

برای تشخیص بارداری تستهای خانگی بعد از بیست روز از رابطه جواب قابل اطمینانی دارند. آزمایش خون نیز می تواند از ۱۵ روز بعد از رابطه نشان دهنده بارداری باشد ولی منفی ان تا بیست روز بعد از رابطه ارزشی ندارد.


نوشته شده در : چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394  توسط : سودا امیری.    نظرات() .

برچسب ها: سوالات شایع در مورد بارداری (آقایان و خانمها هر دو بخوانند!) ،
https://gynaecologischekankervragen.nl/atlant-gel/
پنجشنبه 3 مرداد 1398 08:24 ب.ظ
Penis-Training? All right, but merely using the aptly maneuver!
We have tried the primary extender in whose usefulness have been ascertained in learning
- at this juncture you might find the disturb
findings.
The following a single will be the imperfect male organ rise pills.
Those include the tablets of which usually do not produce anything at
all with regards to penile growth but usually do not grant his or
her addicts any wound what's more. Anyone don’t obtain any affirmative or even no
end result commencing use up them. You acquire them throughout an answer to having the
size connected with your own phantasies, shield taking them, and another time apprehending that you’re
acquiring scammed.
Effects which cover around the male member as a consequence wield a type of
heaviness befall broadcast in the function of strategies to expanding.
manhood resounds, as an example, befall commended intended for availed yourself of during the manufacture to generate the manufacture glimpse larger with harder on account of
enlarged blood over-crowding.
The nice male member growth capsule am located people that
really carry out what exactly they undertaking
people. Any male organ magnification tablets so as to can furnish with everything,
unvarying only semi a crawl, fall into this particular category.
On the contrary there are fill with exactly who consumption male
organ magnification supplements contract
a tiny penile sizing intensify, display 50 percent the
inches or a sum total move slowly, then bypass answering critical
things about the idea, to facilitate very easy
graft. In fact they survive auspicious to really have come all over these male organ swelling product which go to work along with serve a thing, even if their just
a record half inch as well as accordingly.
how to get viagra in bahrain
جمعه 17 خرداد 1398 06:18 ب.ظ

Link exchange is nothing else however it is only placing the other person's blog link on your page at appropriate place and other person will also do same for you.
http://old-2014.rsu.edu.ru/staff
یکشنبه 18 فروردین 1398 09:48 ق.ظ
Nランク最高品質スーパーコピー専門ショップ!
фитнес резинки одесса
سه شنبه 15 خرداد 1397 03:56 ب.ظ
спортивные резинки go
финес резинки цена
купить набір фитнес резинку
abnytc htpbyrb regbnm
купить фитнес резинки в розетке
фитнес резинка кпить украина
срочно нужен кредит с плохой кредитной историей украина
شنبه 22 اردیبهشت 1397 06:23 ق.ظ
гроші в кредит на картку онлайн
онлайн займ на карту срочно
деньги в долг на карту украина
кредит онлайн 24 7
займы онлайн на карту без отказа
займ на карту 24 часа
кредит на карту срочно
резинка довгий для фітнесу купити
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 02:18 ب.ظ
фітнес резинки
резиновая петля для спорта
резинка для фитнеса купить американская
фитнес резинки днепр
эластичные ленты купить
s15342144.onlinehome-server.info
یکشنبه 19 فروردین 1397 10:01 ق.ظ
Catholic non secular jewellery played a important role in the
protection and promotion of early Christianity.
geekstreetsociety.com
یکشنبه 19 فروردین 1397 04:24 ق.ظ
So, its as much as you, choose the course that most accurately fits your online business mannequin.
Suppose cool, calm and in control.
Bungling Ben
شنبه 18 فروردین 1397 10:52 ب.ظ
Slice the Pie allows you to generate income by writing music
reviews.
garciniacambogiapremium.net
شنبه 18 فروردین 1397 05:52 ب.ظ
Have actually been taking little over a month.
https://i.imgur.com/l7Zk2xt.jpg
دوشنبه 13 فروردین 1397 01:37 ب.ظ
Anno Domini (AD) has become typical Era (CE).
chingtide.com.tw
دوشنبه 13 فروردین 1397 01:21 ق.ظ
Photograph credit score: The green berries flip tan within the fall.
This can be a nice ballot! 10. Present ensembles in numerous price ranges.
joma jewellery a little love
دوشنبه 13 فروردین 1397 12:49 ق.ظ
Jewelry the dominator of many moods, how a piece of body ornament can change and alter a persons' image is remarkable?
Bungling Ben
دوشنبه 13 فروردین 1397 12:47 ق.ظ
Then another text: You Will Need To phone me personally straight away.” It absolutely was from the
woman companion, Hannah.
Bungling Ben
یکشنبه 12 فروردین 1397 11:23 ب.ظ
Actually, your group can be so taken with these
'stupid' tips they never ever bypass to taking a look at the good people!
Robert's Blow Boy
یکشنبه 12 فروردین 1397 11:19 ب.ظ
After all couldn't you spend your time and effort and energy defending one thing admirable.
joma jewellery stockists
یکشنبه 12 فروردین 1397 06:21 ب.ظ
The brothers exchanged mementos when William determined to suggest to Kate.
The piece bears the clear hallmark •M Bhuj,” struck on the duvet's
inside.
Joma Jewellery
یکشنبه 12 فروردین 1397 05:21 ب.ظ
Direttore, Musicista and cutwork design cufflinks are the ones you should not miss.
Discover out the place.. You want to go the health club?
garciniacambogiapremium.net
یکشنبه 12 فروردین 1397 02:02 ب.ظ
Have actually been taking little over a month.
Robert's Blow Boy
یکشنبه 12 فروردین 1397 01:29 ب.ظ
They would pass these genes on to their offspring.
rags to riches joma jewellery
یکشنبه 12 فروردین 1397 10:14 ق.ظ
For me, it all began with earrings. Utilizing the picture
of the pastel bloom shown right here as an example, I
used plenty of colors of clay.
garciniacambogiapremium.net
یکشنبه 12 فروردین 1397 07:18 ق.ظ
Have actually been taking little over a month.
garciniacambogiapremium.net
شنبه 11 فروردین 1397 01:33 ق.ظ
Have actually been taking little over a month.
Where are the femur tibia and fibula?
شنبه 1 مهر 1396 03:12 ب.ظ
Thanks for any other magnificent post. Where
else may anyone get that kind of info in such an ideal approach of writing?
I have a presentation subsequent week, and I'm on the look for such info.
How do you get taller?
دوشنبه 30 مرداد 1396 10:55 ق.ظ
Greetings! Quick question that's entirely off topic.
Do you know how to make your site mobile friendly?
My web site looks weird when browsing from my iphone.
I'm trying to find a theme or plugin that might be able to
fix this problem. If you have any suggestions, please share.
With thanks!
Foot Issues
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:03 ب.ظ
Keep on working, great job!
What do you do when your Achilles tendon hurts?
شنبه 14 مرداد 1396 04:00 ق.ظ
Admiring the hard work you put into your site and detailed information you present.
It's awesome to come across a blog every once in a while that isn't the same
out of date rehashed information. Fantastic read! I've bookmarked your site
and I'm including your RSS feeds to my Google account.
kirbyzirvgksujy.yolasite.com
جمعه 16 تیر 1396 11:09 ب.ظ
Fastidious answers in return of this query with genuine arguments and describing all regarding that.
kirbyzirvgksujy.yolasite.com
جمعه 16 تیر 1396 11:04 ب.ظ
Fastidious answers in return of this query with genuine arguments and describing all regarding that.
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 10:17 ب.ظ
I believe everything posted was very logical.
However, think on this, what if you added a little information? I am not saying your information is not solid., however
suppose you added a headline to possibly get folk's attention? I mean آموزش روابط زناشویی - سوالات شایع در مورد بارداری (آقایان و خانمها هر دو بخوانند!) is a little plain. You could glance at Yahoo's home page and
note how they create article titles to grab people to click.
You might add a related video or a related picture or
two to get readers excited about everything've got to say.

In my opinion, it could bring your posts a little bit more interesting.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30