امروز:

پاسخ به سوال شما (نقش ساك زدن و خوردن منی در كاهش سرطان پستان؟!!)

یكی از دوستان سوال كرده اند:

اقای دکتر این جوری که شما گفتید ما دیگه سکس رو بذاریم کنار! ضمنا فکر کنم شما بیشتر منظورتون سکس های نامشروع هست که بین عده ای از جوانان رواج داره. من این لینک رو دیدم خیلی متعجب شدم.ارتباط سکس دهانی و خوردن منی مردان به وسیله زنان و کاهش سرطان سینه در زنان!!! این چطور ممکن هست آقای دکتر؟؟؟ می شه در این مورد توضیح بدید؟

http://www.tatom.org/documents/CNN.com-StudyNewstudyshows.htm

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم منظور من همان سكس نامشروع بین جوانان بود كه متاسفانه رواج پیدا كرده و به دلیل نا آگاهی در زمینه مسایل جنسی منجر به معضلات زیادی گردیده است. تلاش من در این وبلاگ در راستای بیان راههای افزایش لذت جنسی است كه با دادن آگاهی لازم در زمینه مسایل جنسی قابل دسترس است.

اما در مورد لینكی كه فرستاده اید مطلب را مطالعه كردم و شاید آخرین جمله نتیجه كامل مطلب را بیان كرده است. از این قبیل تحقیقات كه در سایتهای خبری بیشتر جلب توجه می كنند تا در سایتهای علمی در سراسر دنیا انجام می شود. علت نتایج جالب توجه معمولا عدم توجه به شرایط یك تحقیق درست است. به خاطر دارم سالها پیش در یك تحقیق مشخص شده بود افراد ورزشكار بیشتر از افرادی كه ورزش نمی كنند به سرطان ریه مبتلا می شوند. ساده ترین نتیجه این تحقیق این است كه اگر می خواهید سرطان ریه نگیرید ورزش نكنید. بررسی ها نشان داد كه در این تحقیق اكثر افراد ورزشكار انتخاب شده سیگاری بوده اند و اكثر افراد غیر ورزشكار غیر سیگاری بوده اند و در واقع این ورزش نبوده كه باعث سرطان ریه می شده بلكه سیگار بوده است.

در تحقیقی كه دوست عزیزمان لینك آنرا ارسال كرده اند نشان داده شده زنانی كه در طول هفته یك یا دوبار عمل ساك زدن آلت تناسلی مرد و بلعیدن مایع منی را انجام می دهند در مقایسه با زنانی كه این كار را انجام نمی دهند كمتر به سرطان پستان مبتلا می شوند و لذا نتیجه گرفته كه این كار برای زنان بعنوان عاملی جهتت پیشگیری از سرطان پستان ضروری است؟!!

البته در مورد جزییات تحقیق بحثی نشده و مشخص نشده افراد انتخاب شده بر چه مبنایی انتخاب شده اند و آیا فاكتور دیگری نیز در مطالعه بررسی شده یا نه. مثلا مصرف قرصهای ضد بارداری بررسی شده یا نه و ...

لذا این تحقیق را من در راستای همان تحقیقی در نظر می گیرم كه معتقد بود ورزش باعث سرطان ریه می شود. این قبیل تحقیقات در روزنامه ها و سایتهای عمومی جا دارند به خاطر جلب توجه مخاطب وگرنه هیچ سایت یا مجله معتبر علمی این قبیل تحقیقات را قبول نمی كند.

در پزشكی روندی وجود دارد كه از لحاظ علمی زمانی مطلبی قابل استناد یا قبول است كه در تحقیقات متعدد و با مبانی درست ثابت شده باشد و در تحقیقات مجدد نیز همان نتیجه قابل دسترسی باشد در این زمان نتیجه این تحقیقات بعنوان یك مطلب علمی در رفرانسها یا مراجع پزشكی قابل استفاده می باشد.


نوشته شده در : جمعه 22 اسفند 1393  توسط : سودا امیری.    نظرات() .

برچسب ها: پاسخ به سوال شما (نقش ساك زدن و خوردن منی در كاهش سرطان پستان؟!!) ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic